Energetyczny Blog

Ambasadorzy Drużyny Energii na Copernicus Cup 2019
07.02.2019

Izabela Bełcik, Marek Citko, Bartosz Ignacik, Krzysztof Golonka i Rafał Lipiński gościli na rozgrywanym w Toruniu lekkoatletycznym mityngu „Copernicus Cup 2019”. Ambasadorzy przygotowali atrakcje dla najmłodszych kibiców, a później wspólnie z nimi kibicowali lekkoatletom.

W II edycji Drużyny Energii uczniowie z całej Polski będą pod okiem ambasadorów rozwijać swoje umiejętności gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Projekt promuje jednak każdą formę aktywności fizycznej, więc ambasadorów nie mogło zabraknąć na wielkim święcie „królowej sportu” w Toruniu.

Drużyna Energii na Copernicus Cup 2019

Jeszcze zanim czołowi lekkoatleci świata wybiegli na płytę Areny Toruń, ambasadorzy Drużyny Energii spotkali się z kibicami w specjalnej strefie, pełnej konkursów z nagrodami. Najmłodsi fani mogli spróbować swoich sił w żonglerce z Krzysztofem Golonką i zakręcić piłkę na palcu z najlepszym dunkerem świata, Rafałem „Lipkiem” Lipińskim. Ci nieco starsi mieli okazję powspominać z Markiem Citką jego legendarną bramkę na Wembley z 1996 roku. Nie zabrakło też czasu na autografy i wspólne zdjęcia ze wszystkimi ambasadorami.

W czasie zawodów ambasadorzy zasiedli na trybunach, gdzie wspólnie z kibicami ściskali kciuki za występy polskich sportowców. Pośród wielu emocji, szczególne uznanie fanów zyskały nowy halowy rekord Polski w biegu na 1500 m Marcina Lewandowskiego, kolejne tegoroczne zwycięstwo na 60 m Ewy Swobody, pojedynek Igi Baumgart-Witan z Justyną Święty-Ersetić zakończonym triumfem tej pierwszej czy wreszcie pasjonujący konkurs skoku o tyczce mężczyzn, w którym Sam Kendricks (5.78 m) pokonał Piotra Liska (5.68 m).

Zawody Copernicus Cup były wspierane przez Grupę Energa oraz New Balance Polska – mecenasa oraz partnera technicznego programu „Drużyna Energii”.