Energetyczny blog

Skończył się miesiąc niezwykłych piłkarskich emocji. W tym czasie podziwialiśmy wielkie gwiazdy i młode talenty, a na koniec zwyciężyła gra zespołowa. Ten turniej wyraźnie pokazał, że największą siłą jest drużyna, a nie indywidualności, które ją budują. Jak zatem zadbać o dobrą atmosferę w drużynie, aby przełożyła się na korzystny wynik?

„Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego” – mówi mądrość ludowa. Czy zasada ta dotyczy młodych sportowców? Czy powinniśmy ukierunkowywać ich na wybraną dyscyplinę już od najmłodszych lat, czy też zachęcać ich do spróbowania swoich sił na wielu płaszczyznach?

Wirus W-Z znany powszechnie jako wirus zamulenia opanował połowę kraju i wciąż się rozprzestrzenia.

Sport to zdrowie? Niestety, bez odpowiedniego przygotowania nie zawsze. O czym pamiętać, by aktywność fizyczna podczas wakacyjnych upałów przynosiła nam maksimum satysfakcji i była bezpieczna?

Nasza piłkarska reprezentacja nie wyszła z grupy podczas piłkarskich mistrzostw świata. Sport to nie tylko medale, ale i sromotne przegrane. W jaki sposób radzić sobie z porażką, aby nie załamywała nas, ale stawała się fundamentem przyszłych zwycięstw?

Pamiętacie swojego pierwszego wuefistę? Czy potrafił rozpalić w Was pasję do sportu? Dla młodego sportowca pierwszy trener jest nie tylko osobą, która kształtuje ścieżkę jego kariery, ale również przekazuje wartości i rozwija emocjonalnie.

22.06.2018

Warto marzyć

Trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Udział w imprezie o takiej randze jest marzeniem każdego dziecka uprawiającego sport.

Zbliżające się wakacje to czas wyjazdów. Każdy ma swoje ulubione miejsce. Jedni wolą jechać w góry, inni nad morze, a jeszcze inni nad jezioro. Wspomnienia z takich wyjazdów są często niezapomniane i towarzyszą nam przez długie lata. Jednak, aby wśród tych wspomnień były tylko te pozytywne, warto zadbać o kilka zasad bezpieczeństwa.

Kalorie. Każdy z nas niejednokrotnie słyszał to słowo. U niektórych wzbudza przerażenie, u innych apetyt, ale z pewnością wszystkim kojarzy się z układaniem diety. Dla sportowca odpowiednia dieta to w końcu jeden z fundamentów rozwoju. W artykule odpowiemy na odwieczne pytanie młodych sportowców: na ile kalorii mogę sobie pozwolić?

2200 przejechanych kilometrów, ponad 20 000 filmów z ćwiczeniami ambasadorów Drużyny Energii i ponad 35 000 kalorii spalonych podczas treningu z gwiazdami sportu – tak uczestnicy zapamiętają debiutancki sezon sportowej rywalizacji napędzanej przez Energę. Najlepszym szkołom – z Gdyni, Żor i Kętrzyna – przypominać o nim będzie dodatkowo wygrane w programie wyposażenie sal gimnastycznych.