Energetyczny Blog

Kwiecień szczęśliwy dla uczniów Gimnazjum w Łęgu Probostwie!
07.05.2018

Dziękujemy za 20 109 filmów nadesłanych w ciągu pięciu miesięcy wspólnych treningów! Wspaniałe rezultaty, jakie osiągnęła Drużyna Energii są wynikiem wyjątkowej aktywności uczniów i ciężkiej pracy nauczycieli - gratulacje dla wszystkich zaangażowanych szkół. W kwietniu, ostatnim miesiącu etapu sportowego Drużyny Energii, rywalizację wygrywa Gimnazjum w Łęgu Probostwie!

Pełna mobilizacja młodych zawodników sprawiła, że w kwietniu znów aż dziesięć szkół przesłało maksymalną liczbę nagrań z ćwiczeniami od ambasadorów. Na ostatniej prostej najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum w Łęgu Probostwie i to właśnie na Mazowszu Drużyna Energii zorganizuje ostatni finał miesiąca.

- Cieszmy się, że wspólnymi siłami razem z uczniami, dyrekcją, nauczycielami udało nam się wygrać.  Bardzo długo przygotowywaliśmy się do tej rywalizacji. Uczniowie trenowali zarówno na lekcjach WF-u, na SKS-ach oraz poza zajęciami. Było to dla nich coś nowego, wyjątkowego, dlatego nie musieliśmy ich dodatkowo mobilizować, bardzo chętnie się zaangażowali w dodatkowe treningi. – komentuje Andrzej Mielczarek, nauczyciel wychowania fizycznego w zwycięskiej szkole.

Sportowa rywalizacja uczniów zaangażowała absolutnie całą Polskę, co pokazuje trasa Drużyny Energii, która prowadzi od Małopolski przez Śląsk, Pomorze, Warmię i Mazury do Mazowsza. Łącznie ambasadorowie pokonają 1310 km, aby w pięciu szkołach poprowadzić treningi ze zwycięzcami wszystkich finałów miesiąca.

- Jako jedna z największych firm w Polsce, czujemy odpowiedzialność za młode pokolenie. Zachęcamy dzieci do sportu, bo kształtuje charakter i zaszczepia postawy fair-play. Wykorzystujemy do tego formę i technologię, którymi młodzież posługuje się najchętniej. Chcemy im bardziej towarzyszyć niż pouczać. Entuzjazm, z jakim spotykamy się w szkołach utwierdza nas w przekonaniu, że idziemy dobrą drogą– mówi Grzegorz Bałkowiec, z departamentu marketingu i komunikacji Energi SA.

Kwiecień był ostatnim miesiącem sportowych zmagań w Drużynie Energii, dlatego rywalizacja szkół była niezwykle wyrównana. Obok zwycięzców z Łęgu Probostwo na podium znalazła się także Szkoła Podstawowa im. "Gazety Olsztyńskiej" w Dywitach oraz Szkoła Podstawowa w Mrocznie.  Do czołówki rywalizacji trafił też Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Żorach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku oraz Szkoła Podstawowa Nr 3 Im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie Odrzańskim. Wszystkie wymienione szkoły stanęły na wysokości zadania przesyłając maksymalną liczbę nagrań. Umiejętności i zaangażowanie uczniów ponownie oceniali ambasadorzy, m.in. Krzychu Golonka - najbardziej popularny sportowy youtuber w Polsce, mistrz świata w piłkarskich trickach i ambasador Drużyny Energii.

- Energia młodych sportowców niezmiennie nas zaskakuje. Gratulujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze treningi. Mamy nadzieję, że przede wszystkim była to dla Was świetna zabawa. Bardzo nas cieszy Wasza aktywność w całym projekcie oraz rosnący poziom sportowy, dlatego wyjątkowo trudno było nam rozstrzygnąć kwietniową rywalizację – komentuje Krzychu Golonka.

Pięć miesięcy intensywnej pracy wszystkich zawodników Drużyny Energii dobiegło końca. Teraz pozostało oczekiwanie na wyniki finału kwietnia, aby przedstawić końcową rywalizację i wspólnie bawić się podczas finału projektu na Stadionie Energi w Gdańsku już 24 maja.

- Jest nam bardzo miło, że każdego miesiąca młodzi zawodnicy trenowali z Drużyną Energii pokazując determinację i aktywną postawę. Mocno wierzymy, że sport przekazuje uniwersalne wartości, które kształtują, zarówno sprawność fizyczną, jak i charakter, dlatego ogromnie nas cieszy popularność ćwiczeń nadsyłanych przez szkoły z całej Polski - podkreśla Robert Leszczyński, dyrektor marketingu sportowego New Balance.

Drużyna Energii gra pod patronatem Instytutu Matki i Dziecka oraz Ministra Sportu i Turystyki. Sponsorem głównym Drużyny Energii jest Grupa Energa. Partnerem sportowym projektu jest New Balance.