O projekcie

Drużyna Energii to akcja, w która ma za cel zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. W dobie pojawiających się co rusz kolejnych nowinek technologicznych, które młodzi ludzie uwielbiają, nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważną rolę w ich rozwoju odgrywa właśnie ruch. Właśnie dlatego w Drużynie Energii wykorzystujemy media społecznościowe i internet, by pokazać uczniom, że sport moze też byc dobrym sposobem na wsppólne spędzanie czasu.

Zapisy szkół do 3. edycji projektu „Drużyna Energii” strwają do 15 kwietnia 2020 r. Następnie od kwietnia do czerwca w formule, w jakiej warunki epidemiczne na to pozwolą) uczniowie klas 6-8 rywalizować będą o niezapomniane lekcje WF-u z gwiazdami sportu oraz cenne nagrody rzeczowe.

Do gry wchodzą nowe gwiazdy sportu
W związku z tym, że w roku 2020 miały odbyć się Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz Mistrzostwa Europy w Amp futbolu w Krakowie, do Drużyny Energii dołączyli wybitni sportowcy, którzy mieli reprezentować Polskę podczas tych wydarzeń. Niestety okoliczności od nich niezależne spowodowały, że IO odbędą się za rok. Pozostaje mieć nadzieję, że ME w ampfutbolu odbędą się zgodnie z planem. Sytuacja ta spowodowała, że ambasadorzy marki Energa z jeszcze większą energią włączyli się do promowania projektu. Grono gwiazd Drużyny Energii uzupełnilły dodatkowo wyjątkowe osobowości świata sportu, dzięki czemu w 3. edycji projektu młodzież inspirować do ruchu będą m.in.: 

Jak można dołączyć do Drużyny Energii?
Aby zgłosić szkołę do projektu, należy przygotować trwające od 15 do 300 sekund wideo, prezentujące sportowy charakter szkoły. Następnie opiekun – nauczyciel WF-u lub dyrektor – wypełnia formularz konkursowy na stronie DruzynaEnergii.pl, dołączając do niego film i gotowe!

Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybierze 100 najbardziej kreatywnych. Zakwalifikowane szkoły otrzymają sprzęt sportowy oraz instrukcję jak walczyć o wizytę ambasadorów i wyjątkową lekcję WF-u dla wszystkich uczniów.

Jak grać żeby wygrać?
Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej rywalizacji w każdej z 5 dyscyplin jest nagranie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów. Materiały wideo należy przesyłać za pomocą formularza na stronie internetowej DruzynaEnergii.pl.

Co można zdobyć?
Szkoła najlepsza w realizacji ćwiczeń w jednej z 5 dyscyplin wygra wizytę ambasadorów, a dodatkowo będzie miała szansę na nagrodę główną, czyli udział w wielkim finale, który odbędzie się na gdańskim Stadionie Energa. Trzy najlepsze ekipy zgarną też czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy, a najlepsza szkoła 3. edycji otrzymała dodatkowo puchar Drużyny Energii.

 

W tym roku nasza akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.