Energetyczny Blog

W kwietniu zwycięża szkoła w Mrocznie! Ambasadorzy Drużyny Energii gotowi na następny trening
26.04.2019

Rośnie forma szkół uczestniczących w Drużynie Energii! Już 15 tysięcy nagrań z ćwiczeniami trafiło do ambasadorów od początku II edycji! Pełna mobilizacja uczniów sprawiła, że w kwietniu aż 5 szkół przesłało maksymalną liczbę filmów. Na półmetku rywalizacji najlepsi byli uczniowie z Mroczna – gratulujemy!

To był bardzo owocny początek wiosny dla Drużyny Energii. Maksymalną liczbę filmów wysłało aż 5 szkół, dlatego o wygranej decydowały zaangażowanie i staranność wykonywanych zadań. Gratulujemy wszystkim, a przede wszystkim uczniom z Mroczna, których już niebawem odwiedzą nasi ambasadorzy.

Sportowa zabawa w Mrocznie

Zwycięska szkoła wykazała się dużą determinacją w dążeniu do celu, pokazując jak ważna w sporcie jest konsekwencja. Szkoła w Mrocznie trenuje z Drużyną Energii już od I edycji.  W poprzednich etapach ocierała się już o zwycięstwo, aż w końcu dopięła swego. Teraz uczniowie wraz z opiekunami mogą skupić się na przygotowaniu do wspólnej rywalizacji i zabawy z ambasadorami.

W kwietniowej rywalizacji miesiąca miejsca na podium zajęły Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie (2. miejsce) i Szkoła Podstawowa we Wróblewie (3. miejsce). Pierwszą piątkę zamykają Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy, które także przygotowały maksymalną liczbę nagrań wideo.

Uczniowie z Wróblewa w poprzednich miesiącach zajmowali już miejsca od 2. do 4. Czy w maju przyjdzie czas na ich triumf? Jest na to bardzo duża szansa, pod warunkiem, że utrzymają genialną formę! Kolejny etap sportowej rywalizacji ruszył 25 kwietnia i potrwa do 15 maja, a o wynikach sportowych zmagań poinformujemy 17 maja.

Wspaniałe nagrody już coraz bliżej

W II edycji projektu do zabawy dołączyło kolejne 100 szkół z całej Polski, dzięki czemu w programie jest ich już 200. Do wygrania są niezapomniane lekcje WF-u, w czasie których szkoły walczą o nagrody główne – udział w Wielkim Finale, który odbędzie się w czerwcu na gdańskim Stadionie Energa, czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy i okazały Puchar Drużyny Energii.

Drużyna Energii to projekt skierowany do klas 6-8 szkół podstawowych i mający na celu promocję aktywności fizycznej przy wykorzystaniu nowoczesnych kanałów komunikacji, z których nastolatkowie korzystają najchętniej. Aktywność sportową dzieci można podziwiać np. na YouTube’ie lub TikToku. O tym, że sport to nie tylko zdrowie, ale i wspaniała zabawa, przekonują ambasadorzy programu: piłkarz Marek Citko, siatkarz Krzysztof Ignaczak, dziennikarz sportowy Bartosz Ignacik, piłkarski freestyler Krzysztof Golonka, mistrzyni Europy w siatkówce Izabela Bełcik oraz najlepszy „dunker” świata Rafał Lipiński.

W czwartym miesiącu zmagań ambasadorzy przygotowali kolejne ćwiczenia. Możecie je znaleźć na stronie www.DruzynaEnergii.pl. Nie ma chwili do stracenia! Rywalizacja już się rozpoczęła, więc wskakujcie w sportowe stroje, ćwiczcie i nagrywajcie! Może w maju odwiedzimy właśnie Waszą szkołę?

Inicjatorem i mecenasem akcji Drużyna Energii jest Grupa Energa, organizatorem Air Sport, a partnerem technicznym – New Balance Polska. W premierowej edycji projektu uczniowie przesłali łącznie ponad 20 000 filmów z ćwiczeniami, a Drużyna Energii przejechała 2 200 kilometrów, odwiedzając szkoły w Olszynach, Żorach, Gdyni, Kętrzynie i Łęgu Probostwie.