Aktualności

6 szkół z maksymalnym wynikiem, ale zwycięzca może być jeden. Drużyna Energii odwiedzi Kamienicę!
17.05.2019

Wyjątkowe zaangażowanie, motywację i sportowy wysiłek pokazały w maju szkoły uczestniczące w II edycji Drużyny Energii. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca. Ostatecznie ambasadorzy zdecydowali, że niezapomniana lekcja wychowania fizycznego odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy. Spotkanie z gwiazdami sportu już w środę 22 maja.

W maju aż 6 szkół nagrało maksymalną liczbę filmów, a licznik wszystkich plików wideo przesłanych w II edycji wskazuje już blisko 18 tys. Ambasadorzy nie mieli łatwego zadania, wybierając szkołę, którą odwiedzą jako następną. Drużyna Energii nie boi się wyzwań, więc jury po długiej naradzie wyłoniło zwycięzców. Decydujące okazały się zaangażowanie i pasja, z którymi młodzi sportowcy wykonywali zadania. Finał maja odbędzie się w województwie małopolskim, a dokładniej – u podnóża Gorców!

Sportowa przygoda w górach

W maju szkoła z Kamienicy znalazła się w czołowej „piątce” po raz pierwszy, od razu wskakując na najwyższy stopień podium. Uczniowie i nauczyciele byli wyjątkowo zmobilizowani, zapraszając do ćwiczeń ponad setkę uczniów z klas 6-8. W nagrodę odwiedzą ich ambasadorzy – Izabela Bełcik, Marek Citko, Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Krzysztof Ignaczak oraz Rafał Lipiński, którzy poprowadzą wyjątkową lekcję WF-u dla całej szkoły. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie rywalizacja sportowa, w której wybrani uczniowie zmierzą się z zadaniami z elementami piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.

Tuż za plecami szkoły z Kamienicy znalazł się w maju Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy, a na 3. miejscu uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej we Wróblewie, ponownie ocierając się o zwycięstwo. Maksymalną liczbę filmów przesłały ponadto Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Jaszkowej Dolnej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelkowie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach.

Jeszcze jedna szansa na zwycięstwo

Wynik uzyskany przez uczniów w rywalizacji sportowej zdecyduje o miejscu, które szkoła z Kamienicy zajmie w klasyfikacji generalnej II edycji projektu. Już 12 czerwca wszystkie zwycięskie szkoły spotkają się na Stadionie Energa w Gdańsku, gdzie odbędzie się Wielki Finał programu. 3 czołowe „podstawówki” odbiorą tam czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy a do najlepszej z najlepszych trafi dodatkowo Puchar Drużyny Energii.

W piątek 17 maja ruszył ostatni etap rywalizacji sportowej. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie ponownie ma szansę na wygranie wizyty ambasadorów oraz biletu na Wielki Finał w Gdańsku. W tym miesiącu ambasadorzy zaproponowali uczniom m.in. dwutakt od Rafała Lipińskiego czy żonglerkę głową w parach od Marka Citki. Czasu nie zostało wiele, bo filmy można przysyłać jedynie do 2 czerwca. Ćwiczenia są dostępne na stronie www.DruzynaEnergii.pl.

Cała Polska ćwiczy z ambasadorami

Drużyna Energii to projekt skierowany do klas 6-8 szkół podstawowych i mający na celu promocję aktywności fizycznej przy wykorzystaniu nowoczesnych kanałów komunikacji, z których nastolatkowie korzystają najchętniej. Aktywność sportową dzieci można podziwiać np. na YouTube lub TikTok. O tym, że sport to nie tylko zdrowie, ale i wspaniała zabawa, przekonują ambasadorzy programu. Piłkarz Marek Citko, siatkarz Krzysztof Ignaczak, dziennikarz sportowy Bartosz Ignacik, piłkarski freestyler Krzysztof Golonka, mistrzyni Europy w siatkówce Izabela Bełcik i najlepszy „dunker” świata Rafał Lipiński. W II edycji do zabawy dołączyło kolejne 100 szkół z całej Polski, dzięki czemu w programie jest ich już 200.

Inicjatorem i mecenasem akcji Drużyna Energii jest Grupa Energa, organizatorem Air Sport, a partnerem technicznym – New Balance Polska. W premierowej edycji projektu uczniowie przesłali łącznie ponad 20 000 filmów z ćwiczeniami, a Drużyna Energii przejechała 2 200 kilometrów, odwiedzając szkoły w Olszynach, Żorach, Gdyni, Kętrzynie i Łęgu Probostwie. W drugiej edycji wyjątkowe lekcje WF-u odbyły się już w Gdańsku, Dywitach i Mrocznie.