Aktualności

Drużyna Energii po raz 3. wkracza do akcji!
11.03.2020

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiego projektu sportowo-edukacyjnego „Drużyna Energii”, który aktywizuje dzieci i młodzież. Problemy z otyłością ma już co piąty młody Polak. Dlatego zagrajmy razem i wygrajmy zdrowie!

Dotychczas wsparło nas już 200 szkół, ponad 25 tys. uczniów, którzy stworzyli 20 tys. prezentacji filmowych ze swoimi sportowymi wyczynami. Wspólnie możemy przyczynić się do tego, że najmłodsi zamiast kolejnych godzin spędzonych przed ekranem smartfona, wybiorą ruch i aktywność fizyczną. Jak? To proste!

Dołącz do  nas! 

Drużyna Energii kierowana jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Aby zgłosić szkołę do projektu, należy przygotować trwające od 15 do 300 sekund wideo, prezentujące sportowy charakter szkoły. Następnie opiekun – nauczyciel WF-u lub dyrektor – wypełnia formularz konkursowy na stronie DruzynaEnergii.pl, dołączając do niego film i gotowe! To wszystko! Liczy się pomysł i zaangażowanie.

Pomysłodawcą projektu „Drużyna Energii” jest Grupa Energa. – Drużyna Energii to projekt, w którym zachęcamy młode pokolenie do aktywności fizycznej. W świecie gier komputerowych, Internetu czy smartfonów nie jest to wcale proste, ale my znaleźliśmy na to sposób. Do ćwiczeń zapraszają dzieci i młodzież ambasadorzy znani ze świata sportu. To oni pokazują najmłodszym, że ruch, aktywność, wspólne ćwiczenia czy gra w piłkę to świetna zabawa, dobra energia i pozytywne emocje – mówi Grzegorz Bałkowiec, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA.

Wyjątkowi ambasadorzy  

Do 3. edycji Drużyny Energii dołączyli nowi znani i lubiani sportowcy, reprezentanci naszego kraju, którzy są doskonałym wzorem i motywacją do codziennych treningów.

W związku z tym, że w tym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu w Krakowie do Drużyny Energii dołączają ambasadorzy marki Energa, którzy będą reprezentować Polskę podczas tych wydarzeń sportowych.  Dodatkowo, jako goście niespodzianki, w wybranych szkołach będą pojawiać się inni znani sportowcy będący ambasadorami Drużyny Energii m.in.:

  • Dorota Banaszczyk, mistrzyni Świata w karate WKF
  • Paulina Guba, Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą
  • Adam Hrycaniuk, reprezentant Polski w koszykówce
  • Sławomir Szmal, były reprezentant Polski w piłce ręcznej
  • Przemysław Świercz, kapitan Reprezentacji Polski w Amp Futbol
  • Jakub Zawistowski, wicemistrz Europy OCR Ninja Track

Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski w ampfutbolu i ambasador „Drużyny Energii” z entuzjazmem mówi o sportowej przygodzie, jaką może być dla młodych ludzi Drużyna Energii. – W życiu ważne, aby mieć pasję. Los nie obszedł się ze mną łaskawie, ale ja się nie poddałem. Ampfutbol dał mi solidnego kopniaka, który pchnął mnie do przodu i pozwolił spełnić marzenia. Teraz chciałbym pokazać młodym ludziom, że należy się cieszyć każdą chwilą i czerpać z życia pełnymi garściami. Nie ważne ile ważysz, jakie masz włosy czy jesteś chłopakiem czy dziewczyną. Liczy się duch walki i sportowe zacięcie. Mam nadzieję, że rozruszamy Polskę!

Moc atrakcji i nagrody dla najlepszych

Na 100 szkół z całej Polski, które zakwalifikują się do projektu, czekają markowe stroje sportowe dla dzieci i trenerów. Na drużyny, które zanotują najwyższą frekwencję i będą najlepiej wykonywały różnorodne zadania sportowe przygotowane przez ambasadorów akcji, czekają dodatkowe prezenty i nagrody indywidualne. W 5-ciu najlepiej ocenianych szkołach lekcje WF-u poprowadzą utytułowani sportowcy, którzy na co dzień reprezentują Polskę na światowych arenach. Dodatkowo, ich reprezentacje wezmą udział w Wielkim Finale akcji na Stadionie Energa Gdańsk, gdzie będzie czekało na nich mnóstwo atrakcji, nie tylko tych sportowych!