Aktualności

Drużyna Energii z turbodoładowaniem: nadesłano 4375 filmów z ćwiczeniami! Znamy zwycięzcę stycznia.
07.02.2018

Za nami kolejny miesiąc rywalizacji szkół w ramach programu Drużyna Energii. Uczestnicy pobili grudniowy rekord liczby nadesłanych filmów z ćwiczeniami ambasadorów programu: Marka Citko, Krzysztofa Ignaczaka, Bartka Ignacika oraz Krzycha Golonki. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 13 im. Polskich Olimpijczyków w Żorach. Nauczycielowi wychowania fizycznego Arturowi Brańczykowi udało się zmobilizować do ćwiczeń wszystkich 80 zgłoszonych uczniów.

W tym miesiącu uczniowie z Żor nadesłali maksymalną możliwą liczbę filmów, ale nie tylko to zdecydowało o ich zwycięstwie, gdyż stuprocentową skutecznością wykazały się też szkoły z Kętrzyna oraz Łęgu Probostwa. Jurorzy musieli więc ocenić dokładność wykonania zaproponowanych przez ambasadorów ćwiczeń i tu najlepsi okazali się Ślązacy.

- Najlepsze okazały się Żory, więc tym razem Ambasadorzy Drużyny Energii pojadą na Śląsk. Aż w trzech szkołach jednak ćwiczenia wykonali wszyscy uczniowie. Pokazało nam to, że nie możemy nagradzać tylko najlepszej szkoły danego miesiąca. Przygotowujemy więc niespodziankę dla placówek, które będą aktywne przez cały okres trwania konkursu. O szczegółach poinformujemy wkrótce - zapowiada Anna Ziobroń, Dyrektor Marketingu Grupy Energa.

- Żory były tu bezkonkurencyjne. Aż serce się raduje, kiedy widzimy, jak dzieciaki z zapałem trenują, jak angażują się w każde z wykonywanych ćwiczeń. W tym miesiącu moje ćwiczenie nie było wcale łatwe, więc tym bardziej jestem pod wielkim wrażeniem wszystkich tych, którzy podjęli się tego zadania - komentuje najbardziej popularny sportowy youtuber, mistrz świata w piłkarskich trickach - Krzychu Golonka.

Pod wrażeniem wykonanej przez członków Drużyny Energii ćwiczeń byli także pozostali ambasadorzy, którzy nie mieli łatwego zadania, gdyż musieli skrupulatnie ocenić jakość i precyzję wykonywanych ćwiczeń. – Żory bardzo nam zaimponowały. Pokazały, że nie tylko małe szkoły są w stanie zmobilizować się w comiesięcznej rywalizacji. To kolejny dowód na to, jak duże jest zapotrzebowanie na takie inicjatywy w całej Polsce – podkreśla Marek Citko.

Organizatorzy postanowili zrobić także coś, będący o krok od zwycięstwa nie czuli się zawiedzeni. Sytuacja zmobilizowała ich do zmiany regulaminu, aby docenić najaktywniejsze szkoły przez cały okres trwania konkursu.

Rywalizacja trwa nadal, na stronie DrużynaEnergii.pl opublikowaliśmy kolejne ćwiczenia zaproponowane przez ambasadorów. Trzymamy kciuki za wszystkie szkoły, a jeszcze w lutym spotkamy się z uczniami z żorskiej „trzynastki”. Do zobaczenia!