Aktualności

Olszyny z Małopolski najlepsze w grudniu!
11.01.2018

Prawie 3 tysiące nadesłanych filmów z ćwiczeniami ambasadorów Drużyny Energii, hektolitry wylanego potu, ale i niebagatelne wyniki - to efekt pierwszego miesiąca ćwiczeń w Drużynie Energii. Najaktywniejsza szkoła grudnia, Zespół Szkolno-Przedszkolny w małopolskich Olszynach, nadesłała ich aż 140!

W rywalizacji bierze udział 36 uczniów klas VI i VII z tej niewielkiej szkoły w województwie małopolskim. Wraz ze swoim nauczycielem wychowania fizycznego - Michałem Kotem – pokazali oni, że najważniejsze w osiągnięciu sukcesu jest zaangażowanie i pasja. Dzięki tym cechom będą cieszyć się ze wspólnego treningu z ambasadorami Drużyny Energii. Jeszcze w styczniu do Olszyn pojadą Marek Citko, Bartek Ignacik, Krzysztof Ignaczak i Krzychu Golonka, by ocenić na żywo, jak ci ambitni młodzi ludzie radzą sobie z turbokozakowym treningiem.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasza szkoła została pierwszym finalistą Drużyny Energii.  Dzieciaki włożyły w te ćwiczenia ogromnie dużo zaangażowania. Niektórym oczywiście wychodziły one lepiej, niektórym gorzej, jednak wszyscy robili je z uśmiechem i radością, a przecież o to w sporcie chodzi – skomentował wyniki tuż po ich ogłoszeniu Michał Kot. - Już teraz nie możemy się doczekać przyjazdu ambasadorów, uczniowie oczekują zwłaszcza Krzysztofa Golonki, a ja osobiście czekam na mistrzów - Krzysztofa Ignaczaka i Marka Citko. To będzie wielkie wydarzenie nie tylko w naszej szkole, ale w całej naszej małej lokalnej społeczności - dodał.

Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Łęgu Probostwie z Drobina. 48 uczniów pod kierunkiem nauczyciela Andrzeja Mielczarka nakręciło łącznie 178 filmów z ćwiczeniami i dosłownie otarło się o zwycięstwo.

Na „pudle” znalazła się także Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni, na czele ze swoją nauczycielką wf-u Magdaleną Latos-Kleina. 24 uczniów tej szkoły nadesłało 75 filmików.

Uczniowie najchętniej wykonywali ćwiczenie Bartosza Ignacika (przesłali aż 953 próby), choć nie mniej popularne były treningi Krzysztofa Ignaczaka (900 prób). Najbardziej skomplikowana okazała się propozycja Krzycha Golonki (wykonało ją 482 uczniów).

- Cieszymy się, że naszym energetycznym dzieciakom podobają się zaproponowane ćwiczenia. Członkowie Drużyny Energii pokazali ogromne zaangażowanie, ale też widać, że taki trening sprawia im radość, podobnie jak nam. I o to właśnie chodzi - powiedział prowadzący „Turbokozaka”, Bartosz Ignacik.

To jednak nie koniec sportowej rywalizacji. Kolejne ćwiczenia zaproponowane przez ambasadorów już za kilka dni. Każda ze stu szkół zakwalifikowanych do Drużyny Energii ma jednakowe szanse, aby osiągnąć najlepszy wynik stycznia i zaprosić do siebie gwiazdy programu.

- Z zaskoczeniem, ale też radością przyjęliśmy informację, że uczestniczące w Drużynie Energii szkoły z wielkim zaangażowaniem podeszły do treningów i nagrywania filmów. Liczba prawie 3 tysięcy nagrań przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, tym bardziej, że mowa o miesiącu z przerwą świąteczną! Nie możemy już doczekać się, kiedy ambasadorzy odwiedzą szkołę w Olszynach i przeprowadzą wspólny trening. Liczymy też po cichu, że w styczniu uda się pobić rekord poprzedniego miesiąca - podsumowuje Anna Ziobroń, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji w Enerdze SA.

Więcej informacji oraz filmy z ćwiczeniami ambasadorów na DruzynaEnergii.pl