Aktualności

Postaw na aktywność i doładuj się pozytywną energią w czasie majówki!
27.04.2018

W mieście, na wsi, w górach i nad morzem – majówka wszędzie może być tak samo aktywna. Zastanawiacie się, jak wykorzystać ten czas? Przygotowaliśmy majówkowy poradnik pełen sportowej energii!

Niezależnie od tego, gdzie spędzacie majówkę, wykorzystajcie ten czas aktywnie. Dobra pogoda i dni wolne to idealne warunki, aby odpocząć i naładować się energią. Co ważne, w mieście, bez specjalnych eskapad na łono natury, także można ładować akumulatory.

Pora na głębszy oddech

Już sama obecność na świeżym powietrzu wpływa ożywczo na organizm, a połączona z ruchem przynosi dodatkowe korzyści. Taki trening wzmacnia naszą odporność. Ruch wymaga też współpracy wielu grup mięśni, przez co angażowane są różne obszary mózgu. Jednak przede wszystkim wysiłek fizyczny dostarcza niesamowitej dawki energii, która pozytywnie nastraja do działania. Aktywny wypoczynek jest zdecydowanie lepszym wyborem niż dzień spędzony na kanapie. Warto pamiętać, że w dni wolne czas ucieka dużo szybciej, dlatego radzimy – nie prześpijcie tego okresu.

 - Teraz jest najlepszy moment, aby wyjść się poruszać, wykorzystując przestrzeń w mieście, ścieżki rowerowe, parki czy miejskie siłownie. Majówka daje okazję, aby oderwać się od codzienności, spędzić czas z bliskimi i solidnie się zmęczyć – radzi rehabilitant Jan Marczyński z Instytutu Matki Dziecka. – Taki wysiłek dostarcza niesamowitej dawki energii.

Gwiazdy radzą

Choć spędzanie czasu wolnego często kojarzy nam się z wyjazdem na łono natury, w mieście też możemy być aktywni. Wykorzystaj najbliższe boisko, zabierz kolegów i piłkę. Nie ma nic lepszego niż wspólny trening z przyjaciółmi. Przetestuj też miejskie siłownie, które dostępne są prawie w każdym parku. Nie zapominaj, że rower, rolki, hulajnoga czy deskorolka to doskonałe sprzęty, które uatrakcyjnią wolny czas. W przerwie od długich spacerów z przyjaciółmi spróbuj treningów z ambasadorami Drużyny Energii, które poprawią kondycję i pomogą dopracować technikę.

Jesteście ciekawi, jak wygląda weekend majowy sportowych gwiazd? Zapytaliśmy Krzysztofa Ignaczaka i Bartosza Ignacika o to, w jaki sposób planują wykorzystać wolny czas.

- Zawsze spędzam majówkę bardzo aktywnie! To czas, który wykorzystuję na podróże, jeżdżę w góry albo nad wodę do ciepłych krajów. Często planuję też krótki wypad na kajaki. Dla mnie jest to przede wszystkim czas dla rodziny. Wam również polecam wykorzystać ten okres aktywnie i w gronie najbliższych! – mówi Krzysztof Ignaczak, mistrz świata w siatkówce, ambasador Drużyny Energii.

Z kolei znany dziennikarz sportowy Bartosz Ignacik radzi: – Dla mnie majówka to zawsze grill z przyjaciółmi, więc innego sposobu spędzania tego czasu sobie nie wyobrażam. Ponadto, zawsze w wolne dni znajduję czas na mecz tenisa, który jest moją odskocznią. Polecam wszystkim, na pewno się wam spodoba! – zachęca ambasador.

Majówka już za chwilę, zatem to ostatni moment, aby zorganizować sobie naprawdę intensywnie ten czas. Przemyślcie więc, jakie aktywności sprawią wam radość i działajcie!