Aktualności

Prawie 400 szkół chce ćwiczyć z Drużyną Energii
11.05.2021

Rekrutacja do 4. edycji projektu zachęcającego młodzież do aktywności fizycznej osiągnęła imponujący wynik. Chęć udziału w inicjatywie Energi z Grupy ORLEN zgłosiły aż 381 placówki z całej Polski.

Organizatorzy ze względu na pandemię dopuścili możliwość wykorzystywania materiałów archiwalnych, lecz mimo to większości nauczycieli udało się rozpalić sportowy zapał wśród uczniów, którzy masowo nagrywali filmy i robili zdjęcia siedząc w swoich domach podczas lockdown’u. W drugiej części projektu, która rozpoczyna się 11 maja, czekają na uczestników zadania od znanych sportowców, rywalizacja z rówieśnikami z całego kraju, a także nagrody w postaci strojów sportowych.

Zgodnie z zasadami konkursu do kolejnego etapu zakwalifikowało się 100 nowych placówek oraz 128 szkół, które brały udział w poprzednich edycjach i ciągle mają apetyt na ćwiczenia wspólnie z ambasadorami ze świata sportu. W tym roku przeważały zgłoszenia z małych miejscowości takich jak Murzynowo Kościelne, Perlejewo i Wróbliniec. Natomiast z dużych aglomeracji jak Gdańsk, Poznań czy Warszawa często zgłaszała się więcej niż jedna placówka. Najbardziej aktywne były szkoły z województwa mazowieckiego, z którego napłynęły aż 62 aplikacje.

Etap sportowy w nowej odsłonie

W tej edycji projektu etap sportowy odbędzie się w zupełnie nowej odsłonie. Ambasadorzy nie będą przedstawiać ćwiczeń indywidulanie, jak było do tej pory. Zamiast tego zostali podzieleni na tematyczne drużyny: koszykarzy, piłkarzy nożnych, drużynę energetyczną i drużynę mocy.

Uczniowie będą mieli za zadanie nagrywać swoje ćwiczenia, a nauczyciele WF-u przesyłać je poprzez stronę DruzynaEnergii.pl. Zmianie nie ulega podstawowa zasada w etapie sportowym, gwarantująca sukces tym szkołom, w których udział w projekcie weźmie jak największy procent wszystkich uczniów z klas 5-8. Najbardziej aktywne szkoły w etapie sportowym zdobędą bony na zakup sprzętu potrzebnego do treningów. Nie zabraknie również nagród indywidualnych, które otrzymają najbardziej zaangażowani uczestnicy. Zabawa tradycyjnie zakończy się też wielkim finałem z dodatkową pulą nagród i atrakcji.

Ćwiczenia pod okiem znanych sportowców

Drużyna Energii to edukacyjno-sportowy projekt Energi z Grupy ORLEN skierowany do uczniów z klas 5-8 szkół podstawowych. Inicjatywa ma na celu sportową aktywizację dzieci i młodzieży poprzez wspólną zabawę i rywalizację w duchu fair play. Aktywność fizyczną promują znani sportowcy m.in. Paulina Guba, Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą i Przemysław Świercz, kapitan Reprezentacji Polski w ampfutbolu. W związku z panującą w tym roku trudną sytuacją epidemiczną, ambasadorzy zachęcają uczestników do aktywności fizycznej, pokazując ćwiczenia możliwe do wykonywania również w domowych warunkach.

Więcej informacji o projekcie na profilach FacebookYoutube oraz Instagram.