Aktualności

Puchar Drużyny Energii dla szkoły w Starych Zawadach. Za nami Wielki Finał 3. edycji pełen emocjonujących wrażeń!
29.09.2020

Kilkanaście tysięcy uczniów w ramach trzeciej odsłony Drużyny Energii udowodniło, że pomimo ograniczeń z powodu epidemii, młodzież potrafi bezpiecznie ćwiczyć i wspólnie podejmować sportowe wyzwania. Trudny sezon należało odpowiednio zakończyć i nagrodzić najlepsze ekipy z całej Polski za ich olbrzymie zaangażowanie. Mająca swój finał w Gdańsku zacięta rywalizacja o puchar i nagrody od Energi z Grupy ORLEN, do końca trzymała w napięciu. Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach.

Uroczysty finał w piękny sposób zwieńczył 3. edycję Drużyny Energii, programu w którym przez kilka miesięcy 15 tys. uczniów ze 148 szkół podstawowych trenowało podejmując wyzwania gwiazd polskiego sportu. Uczestnicy projektu rywalizowali w 5. dyscyplinach: lekkoatletyce, koszykówce, piłce nożnej i ręcznej oraz OCR, nagrywając przy okazji kilkanaście tysięcy filmów ze swoimi ćwiczeniami.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się w połowie marca i niestety zbiegła się z początkiem epidemii koronawirusa. Na szczęście przymusowa domowa kwarantanna nie zdołała zatrzymać nieprzebranych pokładów pozytywnej energii i jeszcze zanim rozpoczęła się konkursowa rywalizacja tysiące uczniów ćwiczyło już razem z naszymi ambasadorami w ramach hasztagowej akcji #DruzynaEnergiiChallenge oraz wykonując ćwiczenia opublikowane na stronie DruzynaEnergii.pl w zakładce „#Ćwicz w domu”.

Podczas etapu sportowego Drużyny Energii wybitni sportowcy: Paulina Guba, Adam Hrycaniuk, Sławomir Szmal, Przemysław Świercz i Jakub Zawistowski przez kilka tygodni wyznaczali uczestnikom sportowe zadania, które należało wykonać i udokumentować za pomocą filmu wideo. Najlepsze szkoły w każdej z pięciu dyscyplin zdobyły sprzęt sportowy oraz zapewniły sobie wizytę ambasadorów oraz awans do Wielkiego Finału. Dodatkowo, za wyjątkowe zaangażowanie we wszystkich dyscyplinach, „dziką kartą” i awansem do finałowej rywalizacji wyróżniono uczniów z Kosobud.

Podczas Wielkiego Finału spotkały się reprezentacje 6 szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach, Szkoła Podstawowa w Łuszczowie, Szkoła Podstawowa w Strojcu, Szkoła Podstawowa w Golicach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży oraz  Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach.

Wielki Finał był znakomitym zwieńczeniem sportowej rywalizacji, która wcześniej rozgrywała się tylko w Internecie. Ten wyjątkowy dzień zaczął się od oficjalnego otwarcia i podsumowania 3. edycji przez prowadzących Tomasza Tylickiego oraz Dariusza Ślęzaka. W trakcie sportowej rywalizacji na scenie dwukrotnie pojawiła się Monika Lewczuk, która zaśpiewała kilka swoich energetycznych przebojów, zagrzewając do w ten sposób do walki szkolne reprezentacje.

Obowiązujące obostrzenia sanitarne narzuciły na organizatorów obowiązek ograniczenia liczby uczestników do niezbędnego minimum, dlatego w tegorocznym finale udział wzięły jedynie szkolne reprezentacje, bez udziału publiczności.

Podczas Wielkiego Finału nie mogło oczywiście zabraknąć zmagań sportowych, które są sednem Drużyny Energii. Szkolne reprezentacje rywalizowały ze sobą w 5 dyscyplinach. Każda z drużyn miała swojego kapitana w osobie jednego z ambasadorów. Dodatkowo tego dnia do zabawy dołączyła również Joanna Fiodorow, srebrna medalistka Mistrzostw Świata w rzucie młotem, która zagrzewała wszystkie ekipy do walki o zwycięstwo. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, puchar Drużyny Energii trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach, a cztery najlepsze ekipy zdobyły również ufundowane przez Energę czeki na wyposażenie sali gimnastycznej.

Ostateczna klasyfikacja Wielkiego Finału:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach
  2. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży
  3. Szkoła Podstawowa w Strojcu
  4. Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach
  5. Szkoła Podstawowa w Golicach
  6. Szkoła Podstawowa w Łuszczowie

– Jestem bardzo dumna z wszystkich uczestników Drużyny Energii. Mimo trudności związanych z epidemią koronawirusa wykonali oni wspólnie tysiące ćwiczeń udowadniając, że młodzież uwielbia aktywność fizyczną. Gratuluję przed wszystkim uczestnikom Wielkiego Finału, którzy po raz kolejny pokazali sportowego ducha Drużyny Energii – podsumowała Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energa Grupa ORLEN.

Drużynę Energii honorowym patronatem objęła Minister Sportu oraz Minister Edukacji Narodowej.