Aktualności

Rekordowa liczba ćwiczących uczniów w 3. edycji Drużyny Energii
18.06.2020

Chociaż tegoroczna edycja Drużyny Energii odbywała się podczas domowej kwarantanny związanej z epidemią to nie zniechęciło to uczestników konkursu do wzmożonej aktywności fizycznej. Uczniowie wykonali 20 tys. ćwiczeń, a biorące udział w konkursie szkoły nagrały i przesłały prawie 13 tys. filmów, które nagrywane były indywidualnie oraz grupowo

Warunkiem udziału, było przygotowanie filmów przynajmniej w 1 dyscyplinie. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 116 szkół,  z czego 40 wykonało wszystkie 18 zadań! Największą popularnością wśród ćwiczących cieszyła się lekkoatletyka, na którą przesłano prawie 3 tys. filmów. 

Radości nie kryła Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, Paulina Guba:
- Cieszę się, że uczestnikom Drużyny Energii przypadły do gustu zaproponowane przeze mnie ćwiczenia. Lekkoatletyka to królowa sportu. Oparta na naturalnym ruchu, jest jedną z najstarszych dyscyplin. Mam nadzieję, że wśród ćwiczących są przyszli polscy olimpijczycy!

Liczba filmów i ćwiczących w poszczególnych dyscyplinach:

Koszykówka
Wgrano 2 934 filmów , ćwiczenia wykonało 4 479 uczniów.

Lekkoatletyka
Wgrano 3 820 filmów, ćwiczenia wykonało 5 741 uczniów.

OCR
Wgrano 2 387 filmów, ćwiczenia wykonało 3 756 uczniów.

Piłka nożna
Wgrano 1 807 filmów, ćwiczenia wykonało 2 932 uczniów.

Piłka ręczna
Wgrano 1 736 filmów, ćwiczenia wykonało 3099 uczniów.

Obecnie trwa weryfikacja poprawności przesłanych filmów.  Ten etap zakończy się 24 czerwca, kiedy podamy do publicznej wiadomości zwycięzców poszczególnych dyscyplin.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Drużyny Energii już za rok.