Aktualności

Żelkowo zwycięża na ostatniej prostej. Lekcja WF-u z ambasadorami już w środę!
04.06.2019

W ostatnim miesiącu rywalizacji sportowej II edycji „Drużyny Energii” wyścig o miano najlepszej szkoły trwał do samego końca. Po długiej naradzie ambasadorzy zdecydowali, że spośród 4 szkół z maksymalną liczbą przesłanych filmów z ćwiczeniami, najlepiej zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelkowie. Gratulujemy!

Zakończony w niedzielę etap był ostatnim akcentem sportowej rywalizacji w II edycji programu. Na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy 200 szkół z całej Polski ćwiczyło z ambasadorami, prezentując wielkie zaangażowanie, sportową pasję i ducha walki. Licznik nagranych przez uczniów filmów wskazał ostatecznie ponad 20 000!

W minionym miesiącu 4 szkoły dały z siebie „maksa”, przesyłając największą możliwą liczbę plików wideo. Tuż za plecami zwycięzców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelkowie znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy oraz Szkoły Podstawowej w Mrocznie, która nie zwolniła tempa po wygranej w kwietniu.

Wielki Finał coraz bliżej

Oprócz licznika nagranych filmów, błyskawicznie rośnie też liczba kilometrów pokonanych przez „Drużynę Energii”. 22 maja ambasadorzy odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy, meldując się tym samym u podnóży malowniczych Gorców. Tym razem ambasadorzy – Izabela Bełcik, Marek Citko, Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Krzysztof Ignaczak oraz Rafał Lipiński – wybierają się na Pomorze, do oddalonego od Kamienicy o blisko 800 kilometrów Żelkowa. To pokazuje, że w każdym zakątku Polski znajdziemy miłośników sportu i aktywności fizycznej, oddających się sportowej rywalizacji w ramach programu „Drużyna Energii”.

Już w środę 5 czerwca uczniowie i nauczyciele z Żelkowa podejmą wyzwanie ambasadorów, którzy spotkają się z całą szkołą, by opowiedzieć o swoich sportowych karierach i najpierw przeprowadzić energetyczną rozgrzewkę, a później sportowy konkurs. Reprezentacja gospodarzy zmierzy się w nim z zadaniami z elementami siatkówki, piłki nożnej i koszykówki. Wynik osiągnięty przez młodych sportowców zdecyduje o miejscu, które ich „podstawówka” zajmie w klasyfikacji generalnej II edycji.

Uczniowie z Żelkowa już raz otarli się o zwycięstwo. W kwietniu o włos wyprzedziła ich szkoła z Mroczna. Teraz sytuacja się odwróciła i już wiadomo, że obie szkoły spotkają się podczas Wielkiego Finału II edycji. Spotkanie zwycięzców będzie podsumowaniem fantastycznej zabawy szkół z całej Polski i odbędzie się 12 czerwca na Stadionie Energa w Gdańsku. Czołowe szkoły odbiorą tam czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy, a do „najlepszych z najlepszych” trafi dodatkowo Puchar Drużyny Energii.

Cała Polska ćwiczy z ambasadorami

Drużyna Energii to program skierowany do klas 6-8 szkół podstawowych i mający na celu promocję aktywności fizycznej przy wykorzystaniu nowoczesnych kanałów komunikacji, z których nastolatkowie korzystają najchętniej. Aktywność sportową dzieci można podziwiać np. na YouTube’ie lub TikToku. O tym, że sport to nie tylko zdrowie, ale i wspaniała zabawa, przekonują ambasadorzy programu: piłkarz Marek Citko, siatkarz Krzysztof Ignaczak, dziennikarz sportowy Bartosz Ignacik, piłkarski freestyler Krzysztof Golonka, mistrzyni Europy w siatkówce Izabela Bełcik i najlepszy „dunker” świata Rafał Lipiński.

Inicjatorem i mecenasem akcji Drużyna Energii jest Grupa Energa, organizatorem Air Sport, a partnerem technicznym – New Balance Polska. W premierowej edycji programu uczniowie przesłali łącznie ponad 20 000 filmów z ćwiczeniami, a Drużyna Energii przejechała 2 200 kilometrów, odwiedzając szkoły w Olszynach, Żorach, Gdyni, Kętrzynie i Łęgu Probostwie. W drugiej edycji wyjątkowe lekcje WF-u odbyły się w Gdańsku, Dywitach, Mrocznie i Kamienicy.