Lekcje WF-u z Drużyną Wody w Jastarni

Drużyna Energii to projekt, który łączy w sobie sportowego ducha rywalizacji, promocję zdrowego trybu życia oraz - co najważniejsze - doskonałą zabawę dla młodych adeptów sporu. W ramach specjalnej lekcji WF-u doświadczeni zawodnicy i trenerzy spotkali się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Jastarni.

 - Najbardziej podobały mi się zawody, koszulki i to, że mogłem spełnić swoje marzenie spędzając ten dzień z Ninja Warior. Zamierzam kiedyś być w Ninja Warior - mówi Tobiasz, uczeń szkoły w Jastarni podsumowując wrażenia ze specjalnej lekcji wychowania fizycznego, która odbyła się 24 maja.

Podopieczni szkoły, która w wielkim finale Drużyny Energii wystartuje pod szyldem Drużyny Wody, w czasie zajęć trenowali pod okiem ekspertów w 4 różnych strefach sportowych, a następnie podjęli wyzwanie przebycia toru będącego połączeniem różnych dyscyplin i testem zróżnicowanych sprawności.

- Zajęcia były ogólnorozwojowe, więc każdy mógł się sprawdzić w czymś innym, w czymś nowym. I, nie ukrywajmy, działaliśmy drużynowo - mówi Anna Rogowska, jedna z ambasadorek Drużyny Energii, która odwiedziła szkołę w Jastarni.

1024-1536 (2)

Przerywnikiem w doskonałej, pełnej radości zabawie były wspólne zdjęcia z ambasadorami Drużyny Energii, „łowienie” autografów i rozpakowywanie atrakcyjnych gadżetów sportowych od Energii z Grupy Orlen. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia, która dostępna jest tutaj.

- Po raz pierwszy wystartowaliśmy w Drużynie Energii. Myślałam, że będzie dużo łatwiej. Ćwiczenia wykonywaliśmy nie tylko na hali sportowej, ale także w terenie. To nie lada wyzwanie. Ale udało się, choć było to dla nas pełne zaskoczenie. Przez cały czas śledziliśmy media społecznościowe, lajkowałyśmy, koleżanka nagrywała nowe filmy. I dostaliśmy wiadomość, że się udało - opowiada Mariola Muża, nauczycielka wychowania fizycznego, która jest opiekunem i dobrym duchem startu młodych sportowców w projekcie.

4096-2731-max (2)

W ramach specjalnej lekcji, szkołę im. Józefa Wybickiego odwiedzili m.in. Jan Tatarowicz znany z wyzwania Ninja Warior, Magdalena Woyciechowska - kitesurferka, wicemistrzyni świata juniorów, Anna Rogowska - tyczkarka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata, halowa mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata.

- Jestem bardzo szczęśliwa, ze mogę reprezentować – jako ambasadorka Drużyny Wody - tę właśnie szkole w wielkim finale. W Jastarni właściwie nauczyłam się pływać. Moja przygoda z kitesurfingiem zaczęła się właśnie tutaj - mówi Magdalena Woyciechowska. - Jestem pod wielkim wrażeniem. Zaangażowanie było ogromne - dodaje.

1024-1536 (9)

Z uczniami szkoły podstawowej w Jastarni  fani Drużyny Energii spotkają się raz jeszcze – w wielkim finale, który odbędzie się 3 i 4 czerwca w Gdańsku. Zaproszenie do uczestnictwa w finale przekazał na ręce kadry nauczycielskiej dziennikarz Jerzy Mielewski.

Łącznie od początku akcji z Drużyną ćwiczyło około 130 tys. uczniów z ponad 900 szkół. Ekipa Drużyny gościła już w 23 szkołach zarówno z mniejszych miejscowości jak i z większych miast. Kolejne lekcje WF-u, w szkołach które zostały laureatami etapu sportowego, już wkrótce.