Siedem lat determinacji i wielkie serce do walki. Dzika Karta dla weteranów z Bukowiny!

Dyscyplina, precyzja godna wojskowego treningu i lojalność, która budzi najwyższy szacunek. Dzika Karta 9. edycji powędrowała do absolutnych weteranów Drużyny Energii z Bukowiny.
 
Uzasadnienie wyboru i kluczowy wyróżnik

Bukowina to szkoła, która od 7 lat regularnie wspiera projekt Drużyna Energii, reprezentując stałą, najwyższą formę sportową. W tej edycji również zabezpieczyli pełną frekwencję. Kluczowym wyróżnikiem ich zgłoszenia był unikalny, widowiskowy koncept - postawili na dynamiczny, precyzyjny trening o charakterze sprawnościowo-wojskowym. Niesamowity hart ducha, dyscyplina i precyzja sprawiają, że ich wideo ogląda się z zapartym tchem. To w pełni zasłużona nagroda za lojalność i unikalny charakter.

Głosy z terenu i wypowiedzi Ambasadorów

Elżbieta Tandek, dyrektorka ZSP w Bukowinie:

Na Kaszubach mamy takie piękne powiedzenie: 'Belne słowò òdmyka serce', czyli dobre słowo otwiera serce. Jak tutaj nie mieć w sercu wdzięczności i dobrych słów, kiedy spotykamy się w tak wspaniałych okolicznościach? Nasza szkoła osiągnęła cel, do którego dążyła wytrwale przez siedem lat! Dziękuję dyrekcji szkoły w Cewicach, która w swojej ogromnej gościnności otworzyła przed nami drzwi swojej sali gimnastycznej, ponieważ sami jeszcze nie posiadamy własnego obiektu. Dziękuję marce ENERGA za tę piękną inicjatywę. Udowodniliśmy całej Polsce, że prawdziwa pasja, energia i ten legendarny kaszubski upór nie potrzebują wielkich murów. One rodzą się prosto w naszych sercach!

Krzysztof Kolke, nauczyciel wychowania fizycznego:

Mieliśmy tę możliwość i ogromną przyjemność uczestniczyć w tym programie przez siedem lat. Siedem długich lat walczyliśmy o ten piękny finał. Dla nas to ogromny zaszczyt i duma, że znajdujemy się dzisiaj w tym miejscu. Myślę, że to ogromne przeżycie dla tych młodych ludzi, które pozostanie z nimi pewnie do końca życia. Jesteśmy mega szczęśliwi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, ale dziś wiemy i mamy tę świadomość, że zwycięzcami jesteśmy my wszyscy: uczniowie, nauczyciele, trenerzy, ale i wszyscy organizatorzy. Wielkie, wielkie brawa dla Drużyny Energii. Dziękuję.

Przemysław Gizak, ambasador i trener: 

Dla mnie wizyta w Bukowinie to było niesamowite i budujące przeżycie. Jako trener i ambasador zwracam szczególną uwagę na technikę, ale najbardziej ujęło mnie ich serce do walki i pełna dyscyplina. Każde z tych dzieciaków ćwiczyło na miarę swoich możliwości, dając z siebie absolutnie sto procent i świetnie się przy tym bawiąc.

 

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ Z BUKOWINY!