O projekcie

Drużyna Energii to akcja, która ma za cel zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. W dobie pojawiających się co rusz kolejnych nowinek technologicznych, które młodzi ludzie uwielbiają, nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważną rolę w ich rozwoju odgrywa właśnie ruch. Właśnie dlatego w Drużynie Energii wykorzystujemy media społecznościowe i internet, by pokazać uczniom, że sport moze też byc dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu.

24 czerwca zakończył się etap sportowy projektu, podczas którego uczniowie klas 6-8 rywalizowali o prawo udziału w wiellkim finale oraz niezapomniane lekcje WF-u z gwiazdami sportu i cenne nagrody rzeczowe.

 

Zacięta rywalizacja do samego końca

Wyjątkowe zaangażowanie, motywacja i sportowy wysiłek pokazały wszystkie szkoły uczestniczące w 3. edycji Drużyny Energii. Różnice punktowe nie były duże, poniżej ostateczna klasyfikacja laureatów w poszczególnych dyscyplinach:

Koszykówka – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach
Lekkoatletyka – Szkoła Podstawowa w Łuszczowie
OCR – Szkoła Podstawowa w Strojcu
Piłka nożna – Szkoła Podstawowa w Golicach
Piłka ręczna – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży
Dzika karta – Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

 

Recepta na sukces

Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej rywalizacji w każdej z 5 dyscyplin było nagranie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów. Materiały wideo uczestnicy przesyłali za pomocą formularza na stronie internetowej DruzynaEnergii.pl.


Atrakcyjne nagrody

Szkoła najlepsza w realizacji ćwiczeń w jednej z 5 dyscyplin wygra wizytę ambasadorów, a dodatkowo będzie miała szansę na nagrodę główną, czyli udział w wielkim finale, który odbędzie się na w Ergo Arenie na Placu Dwóch Miast łączącym Gdańsk i Sopot. Trzy najlepsze ekipy zgarną też czeki na wyposażenie sali gimnastycznej w sprzęt sportowy, a najlepsza szkoła 3. edycji otrzymała dodatkowo puchar Drużyny Energii.

W tym roku nasza akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu.