O projekcie

Drużyna Energii to akcja, która ma za cel zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. W dobie pojawiających się co rusz kolejnych nowinek technologicznych, które młodzi ludzie uwielbiają, nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważną rolę w ich rozwoju odgrywa ruch. Właśnie dlatego w Drużynie Energii wykorzystujemy media społecznościowe i internet, by pokazać uczniom, że sport może też być dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu.

Jak można wziąć udział?

Drużyna Energii kierowana jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Aby zgłosić szkołę do projektu, należy przygotować trwające od 15 do 300 sekund wideo, prezentujące sportowy charakter szkoły. Następnie opiekun – nauczyciel WF-u lub dyrektor – wypełnia formularz konkursowy na stronie DruzynaEnergii.pl, dołączając do niego film i gotowe! To wszystko! Liczy się pomysł i zaangażowanie.

Wyjątkowi ambasadorzy

Co roku z Drużyną Energii ćwiczą znani i lubiani sportowcy, reprezentanci naszego kraju, którzy są doskonałym wzorem i motywacją do codziennych treningów.

Zacięta rywalizacja

Biorące udział w projekcie szkoły pokazują wyjątkowe zaangażowanie, motywację i sportowy wysiłek. Wśród finalistów różnice punktowe nigdy nie są duże, a walka o zwycięstwo trwa do samego końca.

Recepta na sukces

Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej rywalizacji jest nagrywanie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów. Materiały wideo uczestnicy przesyłają za pomocą formularza na stronie internetowej DruzynaEnergii.pl.

Atrakcyjne nagrody

Szkoła najlepsza w realizacji ćwiczeń w jednej z dyscyplin wygrywa prawo do udział w wielkim finale. Trzy najlepsze ekipy zgarniają też czeki na wyposażenie sal gimnastycznych w sprzęt sportowy, a najlepsza szkoła biorąca udział w wielkim finale otrzymuje dodatkowo puchar Drużyny Energii.