O projekcie

Drużyna Energii to akcja, która ma za cel zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez wspólną zabawę i rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce. W dobie pojawiających się co rusz kolejnych nowinek technologicznych, które młodzi ludzie uwielbiają, nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważną rolę w ich rozwoju odgrywa ruch. Właśnie dlatego w Drużynie Energii wykorzystujemy media społecznościowe i internet, by pokazać uczniom, że sport może też być dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu.


Jak można wziąć udział?

Drużyna Energii kierowana jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Aby zgłosić szkołę do projektu, należy przygotować trwające maksymalnie 300 sekund wideo lub prezentację multimedialną prezentującą sportowy charakter szkoły. Następnie opiekun – nauczyciel WF-u lub dyrektor – wypełnia formularz konkursowy na stronie DruzynaEnergii.pl, dołączając do niego film i gotowe! To wszystko! Liczy się pomysł i zaangażowanie.

 

Wyjątkowi ambasadorzy

Co roku z Drużyną Energii ćwiczą znani i lubiani sportowcy, reprezentanci naszego kraju, którzy są doskonałym wzorem i motywacją do codziennych treningów.

 

Zacięta rywalizacja

Biorące udział w projekcie szkoły pokazują wyjątkowe zaangażowanie, motywację i sportowy wysiłek. Wśród finalistów różnice punktowe nigdy nie są duże, a walka o zwycięstwo trwa do samego końca.

 

Recepta na sukces

Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej rywalizacji jest nagrywanie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów. Materiały wideo uczestnicy przesyłają za pomocą formularza po zalogowaniu się na stronie internetowej DruzynaEnergii.pl.

 

Atrakcyjne nagrody

Szkoła najlepsza w realizacji ćwiczeń w jednej z dyscyplin wygrywa nagrodę o wartości 3.500 zł oraz prawo do udziału w Wielkim Finale. Szkoła która zwycięży w Wielkim Finale zdobywa nagrodę o wartości 3.500 zł oraz Puchar Drużyny Energii.