Aktualności

Czy pasję do smartfona czy komputera można połączyć z aktywnością fizyczną? Ależ tak! Pokazała to Drużyna Energii. 15000 uczniów ze 148 szkół z całej Polski, dziesiątki tysięcy użytkowników korzystających z zakładki „Ćwicz w domu” na www.druzynaenergii.pl korzystało z treningów prezentowanych przez gwiazdy w mediach społecznościowych. Drużyny Energii, nie zatrzymała nawet pandemia koronawirusa. Program zanotował rekordową liczbę zgłoszeń, został też właśnie objęty honorowym patronatem Minister Sportu.

Już w środę ogłosimy zwycięzców 3. edycji Drużyny Energii. Tymczasem posłuchajcie zapowiedzi DJ Ucho. Energa daje energię!

Chociaż tegoroczna edycja Drużyny Energii odbywała się podczas domowej kwarantanny związanej z epidemią to nie zniechęciło to uczestników konkursu do wzmożonej aktywności fizycznej. Uczniowie wykonali 20 tys. ćwiczeń, a biorące udział w konkursie szkoły nagrały i przesłały prawie 13 tys. filmów, które nagrywane były indywidualnie oraz grupowo

Przypominamy, że 15 czerwca o godz. 23.59 upływa termin wgrywania filmów z ćwiczeniami z piłki ręcznej

Przypominamy, że 13 czerwca o godz. 23.59 upływa termin wgrywania filmów z ćwiczeń z piłki nożnej.

Przypominamy, że 11 czerwca o godz. 23.59 upływa termin wgrywania filmów z OCR – biegi przez przeszkody.

Przypominamy, że 8 czerwca o godz. 23.59 upływa termin wgrywania filmów z ćwiczeniami lekkoatletycznymi.

Przypominamy, że 6 czerwca o godz. 23.59 upływa termin wgrywania filmów z ćwiczeniami z koszykówki.

Trwa decydująca faza sportowej rywalizacji Drużyny Energii. Poznaliśmy już ćwiczenia we wszystkich 5 dyscyplinach. Teraz czas na realizację zadań i przesyłanie filmów. Mamy ich już ponad 2000, a z każdym dniem uczestnicy konkursu przysyłają kolejne. Pomimo tego, że sportowa rywalizacja potrwa jeszcze do 15 czerwca, zachęcamy do regularnego ćwiczenia. Liczy się nie tylko ilość, ale i jakość - spośród wszystkich szkół zostanie wybranych 5, których uczniowie będą ćwiczyli najliczniej, jednak jury weźmie też pod uwagę precyzję i zaangażowanie w wykonywaniu zadań.

Jury konkursu Drużyna Energii wyłoniło szkoły, które przygotowały najciekawsze prezentacje pokazujące ich sportowego ducha. Dzięki temu uczniowie otrzymają zestawy strojów od Grupy Energa i w ramach III edycji projektu będą ćwiczyć razem z ambasadorami i rywalizować z rówieśnikami z całej Polski. Sportowy etap konkursu rozpocznie się 6 maja. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody i udział w wielkim finale.