Aktualności

Kilkanaście tysięcy uczniów w ramach trzeciej odsłony Drużyny Energii udowodniło, że pomimo ograniczeń z powodu epidemii, młodzież potrafi bezpiecznie ćwiczyć i wspólnie podejmować sportowe wyzwania. Trudny sezon należało odpowiednio zakończyć i nagrodzić najlepsze ekipy z całej Polski za ich olbrzymie zaangażowanie. Mająca swój finał w Gdańsku zacięta rywalizacja o puchar i nagrody od Energi z Grupy ORLEN, do końca trzymała w napięciu. Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach.

Wielkimi krokami zbliża się finał Drużyny Energii – projektu zachęcającego młodzież do aktywności fizycznej. Poprzez wspólną zabawę, rywalizację z rówieśnikami ze szkół w całej Polsce, uczniowie z klas 6-8 walczyli o miejsce w Wielkim Finale, który zakończy trwającą od kilku miesięcy sportową rywalizację.

Niedługo rusza początek nowego roku szkolnego, co oznacza że uczestnicy 3. edycji Drużyny Energii wrócą do rywalizacji która wyłoni mistrzowską ekipę. Mamy nadzieję, że podczas wakacji wypoczywaliście aktywnie, dbając o formę tak jak nasi ambasadorzy. Zobaczcie w jaki sposób ostatnie tygodnie lata spędzali nasi mistrzowie.

Chociaż najbliższe tygodnie to czas wolny od szkoły i nauki to warto dbać o formę. Wiemy, że wielu uczestników 3. edycji Drużyny Energii podczas letnich obozów i kolonii będzie aktywnie spędzać czas, bez względu na to czy wyjadą nad morze, jeziora, do lasu, czy w góry.  A tych co zostaną w domach zachęcamy do wykonywania regularnych ćwiczeń, jakie można znaleźć na stronie DruzynaEnergii.pl.

Czy pasję do smartfona czy komputera można połączyć z aktywnością fizyczną? Ależ tak! Pokazała to Drużyna Energii. 15000 uczniów ze 148 szkół z całej Polski, dziesiątki tysięcy użytkowników korzystających z zakładki „Ćwicz w domu” na www.druzynaenergii.pl korzystało z treningów prezentowanych przez gwiazdy w mediach społecznościowych. Drużyny Energii, nie zatrzymała nawet pandemia koronawirusa. Program zanotował rekordową liczbę zgłoszeń, został też właśnie objęty honorowym patronatem Minister Sportu.

Już w środę ogłosimy zwycięzców 3. edycji Drużyny Energii. Tymczasem posłuchajcie zapowiedzi DJ Ucho. Energa daje energię!

Chociaż tegoroczna edycja Drużyny Energii odbywała się podczas domowej kwarantanny związanej z epidemią to nie zniechęciło to uczestników konkursu do wzmożonej aktywności fizycznej. Uczniowie wykonali 20 tys. ćwiczeń, a biorące udział w konkursie szkoły nagrały i przesłały prawie 13 tys. filmów, które nagrywane były indywidualnie oraz grupowo

Przypominamy, że 15 czerwca o godz. 23.59 upływa termin wgrywania filmów z ćwiczeniami z piłki ręcznej

Przypominamy, że 13 czerwca o godz. 23.59 upływa termin wgrywania filmów z ćwiczeń z piłki nożnej.

Przypominamy, że 11 czerwca o godz. 23.59 upływa termin wgrywania filmów z OCR – biegi przez przeszkody.